در تمام اعصار مختلف، انسان برای رفع احتیاجات روزمره خود، از روش های مختلفی استفاده کرده است.

جایی که نه زیبایی معنای امروزی را داشت و نه دارایی به این شکل قدرت نمایی می‌کرد. اجداد ما با نیزه و سنگ، از پس غذا بر می آمدند و وقتی دارایی موجب جنگ و زیبایی باعث رنج بود، دولت ها و فروشگاههای خیابانی، نیازهای انسانی را پاسخ میدادند اما از آنجایی که انسان با تراش چوب و اختراع لامپ و ماشین بخار زندگی را برای خود راحت کرد، روزی هم توانست با پایه ریزی سیستم اینترنت و از بین بردن مرزها روشی را ابداع کند که نه نیازی به نیزه برای غذا باشد، نه سنگ برای آتش و نه چوب برای زیبایی. همین چند سال قبل ما برای خرید اولیه نیازهایمان، مجبور بودیم به بازار برویم، با فروشنده ها چانه بزنیم و با تبادل دارایی نیازهایمان را برطرف کنیم اما سرعت آسان طلبی انسان و خلاقیت او، سبب شد او به سمت و سوی خرید به صورت مجازی و اینترنتی سوق داده شود و همه چیز به یک روال ساده و روتین تبدیل شد. در این میان افرادی هم بودند که با تمام تکنولوژی های حاضر باز ترجیح می دادند به بازار بروند، چانه زنی کنند و در نهایت خرید خود را روی کول خود به منزل بیاورند اما در این میان مهمانی ناخواسته برای تسخیر دنیا به روی انسان نیزه کشید؛ کرونا!

روش های مراقبتی و پیشگیری از این بیماری همه ما را مجبور کرد از خانه به راحتی همه محصولات مورد نیاز خود را انتخاب کرده و از فرصت تنوع کالا و عدم جابه جایی پول نقدی به خوبی استفاده کنیم و درب منزل خیلی سریع سفارش های خود را تحویل بگیریم.

از این رو، با توجه به تجربه ای که برند آسونی در خرده فروشی و پخش مویرگی در بازار داشت تصمیم گرفت ابتدا به عنوان یک مشتری نیاز های خود را ارزیابی کند. تیم خلاقیت شرکت در یک جلسه همفکری به این نتیجه رسید که آیا ممکن است بستری فراهم شود که بتواند محصولات خاص مورد نیاز ما را در میانه بازار شکار کرده و قیمت را با چانه زنی های لازم به درجه مناسب رسانده و عرضه نماید؟ نکته ماجرا حضور پر تعداد فروشگاه های اینترنتی بود که همین رسالت را بر عهده داشتند، پس چرا ما باید ورود می کردیم؟ وجه تمایز از این منشا گرفت که تصمیم گرفتیم به جای اینکه روی همه نیازهای مشتری فعالیت کنیم، تمرکز خود را به صورت خاص روی آسان کردن بیشتر زندگی معطوف نماییم
مثلا بخش زیبایی: کسانی که خود را درگیر ویزیت ها و عمل های زیبایی پوست و مو کرده اند، این جمله را بهتر درک میکنند: شاید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب باشد که به حد نیاز مشکل ما را برطرف کند.

شاید محصولات مکملی باشد که بتواند در طول زمان وزن مارا کم و به نقطه ثابت برساند و مواردی از همین قبیل در زمینه های پوشاک، لوازم خانه و غیره....

البته در نظر داشته باشید که آسونی یک فروشگاه اینترنتی مثل آمازون نیست و قرار است محصولات بسیار خلاقانه و با تکنولوژی تولید را برای مشتریان فراهم کند که در واقع به آسان شدن زندگی روزمره کمک میکند و با اختلاف قیمت زیادی نسبت به آنچه در بازار است، عرضه می شود.

برای همین ما ماموریت پلتفرم خرده فروشی آسونی را در خرید آسان، تحویل سریع و قیمت بسیار مناسب قرار دادیم تا هم خودمان و هم مردم عزیزمان بتوانند بدون شکار و جنگ و سنگ، به آسونی زندگی کنند.

 

 

۰